Kiedy jest nam potrzebny hosting z SSL?

W internecie najważniejsze jest w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo. Przez sieć podajemy różne wrażliwe dane, takie jak choćby numery PESEL, imiona i nazwiska, numery dokumentów typu dowód osobisty czy prawo jazdy. Powoduje to, że konieczne jest stosowanie różnych zabezpieczeń, by takie dane przesyłane przez sieć nie trafiły w niepowołane ręce. Temu właśnie służy hosting z SSL, dzięki któremu użytkownik jest chroniony za pomocą silnego szyfrowania, które uniemożliwia podsłuchanie transmisji.

Wsparcie dla szyfrowania SSL potrzebne jest między innymi wtedy, gdy zakładamy stronę ze sklepem internetowym. Klienci rejestrując się i zamawiając towar będą musieli podać swoje dane, adres do wysyłki, a w przypadku zapłaty kartą debetową lub kredytową – także jej dane identyfikacyjne. Wtedy hosting z SSL jest absolutną koniecznością, ponieważ gdyby takie dane klienta wyciekły, skończyłoby się to włamaniem na jego konto bankowe i wyprowadzeniem z niego pieniędzy. Natomiast wyciek danych osobowych mógłby spowodować, że ktoś wziąłby na imię i nazwisko tej osoby ogromny kredyt, a później zniknął.

Jak więc widać, hosting z SSL czasami jest absolutnie niezbędny, jednak zawsze się przydaje. Nawet wtedy, gdy zakładamy po prostu bloga czy forum dyskusyjne. Dzięki szyfrowaniu, dane do logowania użytkowników pozostaną bezpieczne. Korzystając z połączenia przez SSL klient jest bezpieczny nawet wtedy, gdy korzysta z publicznej, niezabezpieczonej sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Ważne, by szyfrowanie było silne, najlepiej minimum 256-bitowe.

Więcej informacji na https://datahouse.pl/