Jak wybrać najlepszy hosting pod stronę www

Współpraca z odpowiednią usługą hostingową jest ważniejsza, niż myślimy. Musimy jednak wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rodzaj hostingu i oferowane wsparcie.

Rodzaj oferowanego hostingu

Przede wszystkim sprawdźmy, czy będziemy potrzebować własnej infrastruktury. Zastanówmy się, czy potrzebujemy większego dostępu lub kontroli nad swoimi serwerami i witryną. Najlepszy hosting pod stronę www musi wziąć pod uwagę nasze umiejętności techniczne. Pomyślmy, czy wolimy działać samodzielnie, czy kontrolę firmy hostingowej. Zadajmy sobie przede wszystkim te pytania przy wyborze hostingu.

 Wsparcie

Sprawdźmy, jakie kanały wsparcia oferuje dana firma hostingowa: e-mail, fora, czat na żywo, telefon. Czy pomoc jest oferowana 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu? Jeśli cokolwiek się stanie z naszym serwerem lub stroną internetową: błędy techniczne lub ataki DNS, firma hostingowa musi sobie szybko z tym poradzić.

Bardzo ważna jest też funkcjonalność. Sprawdźmy, jakie funkcje są w ofercie czy instalacja jest łatwa i ile pamięci i przepustowości jest dostępne. Ile domen może być hostowanych na jednym koncie? Funkcjonalność jest ważna dla każdej witryny.

Zwróćmy też uwagę na lokalizację serwerów. Czy lokalizacja centrów danych jest dla nas ważna? Czy gromadzimy dane osobowe w naszej witrynie internetowej? Czy serwery pasują do naszych standardów? Szybkie wyszukiwanie w Google lub e-mail do usługodawcy informuje nas o fizycznej lokalizacji serwera. Zwróćmy uwagę na obszary specjalizacji, bezpieczeństwo, cenę i ogólne informacje zwrotne w Internecie.

Więcej na https://hostilla.pl/