Analizy statystyczne

Analizy statystyczne zmieniają branżę konsultingową?

Ponieważ rewolucja cyfrowa zakorzeniona jest w branży konsultingowej, otwierają się duże możliwości podniesienia zadowolenia klientów, a doradzanie klientom w obrębie wykorzystywania analiz statystycznych jest obecnie zakorzenioną częścią nowoczesnego doradztwa. Jednak konsultanci muszą nauczyć się innowacyjnych zestawów umiejętności.
Analizy statystyczne to prędko udoskonalające się technologie, które używają statystyki, sztuczną inteligencję i zaawansowane analizy rynkowe w celu identyfikacji logicznych standardów w dużych zbiorach danych. Inteligentnie wdrożone narzędzia analityczne zapewniają najznakomitszej jakości wgląd w wskaźniki wydajności organizacji oraz złożone, nierzadko zachwycające, modyfikacje powstające dookoła nich.

Wydatki na doradztwo w analizach statystycznych

Globalnie koszty korporacyjne na doradztwo analityczne oraz analizy statystyczne wzrosły w ciągu roku do 3 miliardów złotych. Inwestycje są proporcjonalnie rozciągnięte na rozrost wewnętrznych możliwości i wydatków na zewnętrznych specjalistów. Oba warianty inwestycji mają wzrosnąć, a 91% menedżerów przekonało się, że analitycy i analizy statystyczne już wytworzyli wysoką wartość dla swojej firmy.
Wiodące firmy konsultingowe dostrzegają, że interpretacja Big Data nie daje im dominacji nad konkurencją. Przeciwnie, w erze zakłóceń cyfrowych, nieodzowne jest ich przeżycie. Wynika to z faktu, że konsulting analityczno-statystyczny nie wytwarza przychodów, nie jest produktem. Jednakże ma wpływ na funkcjonalność, co jest obowiązkowe dla taktyki, funkcjonowania, specjalistów HR i IT.

Analizy statystyczne i konsultacje

W związku z tym, zarówno dla konsultantów, jak również ich klientów, nauka o danych i analizy statystyczne są teraz towarem. Dla tych, którym brakuje specjalizacji i typowego rodowodu, analityka jest kosmosem dla niewtajemniczonych managerów, którzy potrzebują pośrednika, aby wyjaśnić – w prostych pojęciach biznesowych – jakie analizy potrafią dla nich zrobić. To jest miejsce, gdzie wkraczają konsultanci. To nie dane, jednakże ludzie, którzy umieją je odtworzyć i zużytkować, są rzetelnym walorem dla klientów. Wykwalifikowani badacze zajmujący się statystyką są nadal rzadkością na rynku. Specjaliści, którzy potrafią łączyć własne dane naukowe z kwalifikacjami strategicznego rozumowania ze zdolnością do objaśniania analityki i analiz statystycznych w kategoriach laika, są jeszcze rzadkością.

Potrzebujesz konsultacji w zakresie takim jaki obejmują analizy statystyczne i analityka danych? https://nauka.metodolog.pl/analizy-statystyczne/

Dodaj komentarz